Приветствую Вас Гість П`ятниця, 19.04.2024, 12:42
Головна » 2016 » Червень » 22 » Бібліотека інформує
Бібліотека інформує

З 1 липня 2016 року вступають в силу окремі положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», які фактично почнуть запровадження державного фінансування політичних партій в Україні.
Згідно з законом, політичні партії почнуть отримувати кошти з державного бюджету на свою діяльність. Давайте детальніше розберемось у деталях закону:
1) Як фінансуватимуться партії з державного бюджету?
На фінансування партій з державного бюджету виділятиметься сума близько 390 мнл грн на рік – що складає близько 10 грн на рік у розрахунку на одного громадянина України. Це невеликі кошти для забезпечення незалежності політичних партій від олігархів.
2) Кому надаватимуться кошти з державного бюджету?
Партіям, які на наступних парламентських виборах отримають не менше 2% підтримки виборців. До проведення наступних парламентських виборів кошти отримуватимуть ті партії, які за списки яких на парламентських виборах було подано не менше 5% голосів.
3) Чи надання державного фінансування партіям є безумовним?
Ні, партії мають подавати детальні квартальні фінансові звіти про своє майно, доходи, витрати і фінансові зобов’язання. У випадку неподання такого звіту фінансування партії буде призупинено. Якщо ж звіт не буде подано повторно, то партія буде позбавлена права на державне фінансування.
4) Хто контролюватиме фінансування партій?
Контроль за фінансуванням партій і виборчих кампаній здійснюватиме Національне агенство з питань запобігання корупції. Саме до цього органу партії подаватимуть свої квартальні фінансові звіти.
Кожен громадянин зможе проаналізувати фінансові звіти партій і зрозуміти, хто фінансує партію, і куди вона витрачає кошти. Кожен громадян, який братиме участь у виборах, не лише визначатиме склад парламенту, а й обсяг державної підтримки партій.

Категорія: Події | Переглядів: 351 | Додав: Оля | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2016  »